Dr Maria Stróżyk
tel. 606 626 115

Jestem absolwentką AWF w Poznaniu. Tytuł doktora nauk wychowania fizycznego uzyskałam pracując w macierzystej uczelni. Następnie zostałam zatrudniona w Akademii Muzycznej na stanowisku kierownika Międzyuczelnianego Studium WF i S. Pracując ze studentami uczelni artystycznych poszukiwałam form ruchowych, które pozwolą na podnoszenie sprawności i wydolności organizmu z jednej strony, lecz równie ważne, by ćwiczenia prowadzone przeze mnie wpływały na redukowanie napięć, stresu, aby uczyły form relaksu i wyciszenia przyszłych artystów. Dotarłam do systemu Hatha Joga wg. metody BKS Iyengara, która zafascynowała mnie i w pełni odpowiedziała na moje poszukiwania i oczekiwania. Od 1987 praktykuję, a od 1992 roku uczę Hatha Jogę. Moją fascynacją Hatha Jogą dzielę się z instruktorami rekreacji ruchowej współpracując od lat z TKKF w charakterze wykładowcy. Zaproszona do współpracy realizuje autorskie programy podczas kursów instruktorskich organizowanych przez towarzystwo. Od wielu lat prowadzę cykl warsztatów weekendowych w Jeziorach oraz warsztaty wakacyjne.
Do współpracy w Szkole zaprosiłam nauczycieli, którzy wywodzą się z grupy moich najlepszych uczniów.
Tak wiec zajęcia jogi w Centrum Jogi prowadzą:

Mateusz Deker
tel. 505 904 825

Jestem absolwentem studiów filozoficznych I stopnia Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów II stopnia na kierunku Religioznawstwo, które ukończyłem uzyskując tytuł magistra za pracę „Joga w kulturze Zachodu. Przemiany i recepcja indyjskich technik samozbawienia – tło i współczesność”. Obecnie jestem studentem studiów doktoranckich na wydziale Nauk Społecznych, a swoją rozprawę doktorską chcę poświęcić właśnie zagadnieniu jogi. Rozpocząłem również studia licencjackie na kierunku Indologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Z jogą mam do czynienia praktycznie od dziecka. Osobą, która pokazała mi jogę jest jedna z prekursorek jogi w Polsce Maria Stróżyk. Początkowo udział w zajęciach traktowałem jako zabawę i receptę na spędzenie wolnego czasu. Co roku w okresie letnim brałem udział w obozach organizowanych przez Marię Stróżyk. Poznawałem tam podstawy jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Prawdziwie jednak zafascynowała mnie Ashtanga Vinyasa Joga, której poznanie zawdzięczam Basi Lipskiej, uczennicy Sri. K. Pattabi Joisa. W Ashtandze Jodze znalazłem dynamizm, odpowiadający mojemu temperamentowi, możliwość połączenia intensywnych ćwiczeń fizycznych z technikami relaksacyjnymi jogi.

W roku 2007 ukończyłem kurs nauczycielski Ashtanga Jogi u Basi Lipskiej. Od tego czasu nieprzerwanie prowadzę zajęcia jogi. W 2012 roku ukończyłem również Teacher Training Course z Manju Jois’em – synem Sri K. Pattabhi Jois’a. W trakcie dwóch pobytów w Indiach uczyłem się metody ashtanga vinyasa jogi pod okiem Sharatha Joisa, wnuka Pattabhiego Joisa oraz dyrektora Krishna Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute. W Instytucie spędziłem łącznie 5 miesięcy na codziennej praktyce jogi.

Starając się nieustannie dokształcać i czerpać wiedzę z różnych źródeł brałem także udział w warsztatach prowadzonych przez polskich nauczycieli metody B. K. S. Iyengara – Jurka Jaguckiego, Konrada Kocota czy Marka Migały. Oprócz wiedzy praktycznej dzielę się także wiedzą teoretyczną prowadząc wykłady z zakresu filozofii jogi dla uczestników kursów nauczycielskich jogi z Basią Lipską.

 

 

 

Sylwia Pędzich
tel. 530 378 848

Z zawodu jestem lingwistką (UAM Filologia romańska, Certificate of Advanced English). Praktykuję jogę od 1995 roku, kiedy to trafiłam w ręce dr Marii Stróżyk. W 2003 roku poczułam się gotowa do dzielenia się swoją wiedzą i po kilkumiesięcznym treningu nauczycielskim u dr Marii Stróżyk oraz po kursie dla nauczycieli jogi (uprawnienia wydane przez Ministra Edukacji i Sportu), wiosną 2004, rozpoczęłam pracę w Centrum Jogi Marii Stróżyk. W 2005 roku, po szczęśliwie i aktywnie przebytej ciąży i porodzie rozpoczęłam prowadzenie zajęć jogi dla kobiet w ciąży.
Mimo tego, że w 2007 roku ponownie zostałam mamą nie przerwałam rozwoju na ścieżce jogi biorąc udział warsztatach i kursach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli, m.in. Konrada Kocota, Lois Steinberg, Marka Migałę, Leszka Mioduchowskiego, w tym kurs nauczycielski Intro I i II.
Jako mama dwójki dzieci chcę dzielić się doświadczeniami zdobytymi podczas ciąży, porodu i macierzyństwa. Pokazywać uczniom jak przełamywać trudności, jak usprawniać ciało mimo zmian jakie ciągle w nim zachodzą, jak się nie poddawać i otwierać nieustająco na wyzwania i możliwości jakie stawia przed nami każdy nowy dzień.

Dominik Pędzich
tel. 792 694 809

Praktykuję jogę od 1995 roku będąc do dzisiaj wiernym uczniem dr Marii Stróżyk. Dzięki Jej wiedzy, doświadczeniu i wsparciu mogłem przełożyć swoją praktykę na nauczanie jogi. Jestem instruktorem jogi od 2005 roku. Dokształcałem się na Kursie nauczycielskim jogi Iyengara prowadzonym przez Konrada Kocota, brałem udział w warsztatach doświadczonych nauczycieli polskich i zagranicznych (m.in. Lois Steinberg, Romek Grzeszykowski, Leszek Mioduchowski).
Będąc szachistą cenię w jodze precyzję, odkrywanie nowych możliwości ciała i umysłu oraz możliwość lepszego kontaktu z otaczającą nas rzeczywistością.